טיפול ממוקד קצר מועד

תהליך ממוקד וקצר ליצירת תוצאות משמעותיות

האמהות לילדים עם צרכים מיוחדים מלווה לעיתים בהרבה בלבול, חוסר ודאות, קושי לקבל החלטות, כשאר כל החלטה נראת לפעמים הרת גורל. הראש שלנו (קוגניציה) יודע לשלוט במילים, לברוח מסיטואציה, אבל הגוף תמיד ידבר את האמת הפנימית שלנו.  באמצעות כלים פרקטיים מעולמות האימון, בשילוב האמנות, הגוף והנפש, ניתן להשיג בהירות ולקבל החלטה בצורה מהירה ומדויקת. כמו כן, ניתן להגיע להבנה של הדינמיקה המשפחתית והעברות הבינדוריות כדי לפתור קונפליקטים ומכאן לשפר מערכות יחסים, ולהגביר את תחושת השלווה והחוסן, גם בעת משבר.

 במקרים שאת לא פנויה להתחיל מסע טיפולי מעמיק, או כשאת מעוניינת בשינוי על עניין נקודתי, חשוב שתדעי שיש דברים שבהחלט ניתן להאיר ולקדם גם בתהליך ממוקד וקצר מועד.

מה קורה בתהליך עצמו?

מטרת העל היא למצוא פתרון לדבר שמעיק או לעזור לך להגשים מטרה שעומדת לנגד עינך. הצלחת התהליך משמעותה – צמצום הפער בין הרצוי למצוי.

בתהליך משותף נחקור  את הדבר שאותו את מבקשת לשנות או להגשים. נבין מה חשוב לך באמת לעשות כרגע, איזה שינוי נדרש ממך לעשות כדי להשיג את התוצאה ומה המחירים של ההגשמה או אי ההגשמה. נגדיר  את הציפיות ונבנה יחד את הגשר בין  אותה המשאלה למציאות שאת מבקשת לעצמך.

לא מדובר בקסם, אלא בתכנון, בהגדרת מטרות ופעולות ליישום, כפי שתבחרי עבור עצמך. נמצא יחד את האיזון בין הבטחון ושמירה על הקיים ולבין יצירת השינוי והולדת אפשרויות חדשות. בתהליך הממוקד נתבונן יחד בדפוסים, נרחיב ונגמיש את המחשבה ואפשרויות הפעולה, נתבונן באתגרים כהזדמנויות לצמיחה. נפתח את היצירתיות, את שיטות החשיבה והפעולה, כך שתוכלי להאיר את שביל חייך, בתוך המגבלות הקיימות. התהליך מתקיים באמצעות שיחה וכן שילוב של אמנות (אין צורך בניסיון קודם) והקשבה לחוויה הגופנית.

המטרה היא בראש ובראשונה לאפשר לך להתנהל ממקום בטוח, להשיג תחושת שליטה ואחריות בחיים, העלאת תחושת הערך העצמי, היכולת לקבל החלטות עבור עצמך ובמקרים הנדרשים כמובן גם עבור ילדייך.  את הגיבורה במסע החיים שלך!

 

מידע ליצירת קשר

צרו איתי קשר